מזרון

מזרונים, מיטה זוגית

איך לעזור למזרון שלך להאריך את חייו? איך לשמור עליו בחיים ליותר זמן? איך ניתן להאריך את זמן השימוש במזרון? אלו הן דרכים שונות לשאול את אותה שאלה. מה יאפשר למזרון להיות בשימוש יותר שנים? ובכן, הטווח המקובל בתעשייה, אם הולכים לפי כתבות מסוימות באינטרנט – הוא עשר שנים עבור אורך חיים של מזרון. כלומר, שבע עד עשר שנים. כאשר זה מושפע מסוג המזרון, איכות החומרים, תחזוקה ואפיון השימוש.

איך לשמור על המזרון ולשמור עליו מוגן?

ממה בכלל יש לשמור על מזרון?

  • מבלאי
  • לכלוך
  • ·         "צניחה"/ריכוך החומר/שקיעה

וכיוצא בזה.

תמיד ניתן לנקות מזרון שהתלכלך, בין אם זה מכתמים, מתאי אור מתים, ומשלל דברים אחרים. מנגד, ניתן גם לשמור עלי ומלכתחילה, גם שהוא מתלכלך פחות מן האפשר. כלומר, לצמצם את החשיפה של המזרון ללכלוכים, לכל מה שיכול לגעת בו – ובכך לשמור על איכותו. אם מחיר מחירון של מכונית צונח במידה ניכרת רגע לאחר שהיא עוזבת את סוכנות הרכב, אפשר שערכו של מזרון צונח במידה ניכרת כל פעם שהוא ננגע ישירות על ידי משהו "בעולם החיצון", או לפחות בפעם הראשונה שפותחים אותו מהניילונים – כי הוא כבר לא מוגן. על כן, אפשר לחדש או להקפיד על הגנה שכזו, כדי לתמוך את המבניות ואת המערכת הפנימית שלו.

במקרה זה ניתן להשתמש במעין מגן מזרון. מגן המזרון יכול להיות דיי דק, ואלי אפילו שקוף. הוא יכול להיראות כמו בד, שמתנהג כמו סדין. אם כי, אפשר שהוא יכול להיות עבה יותר מסדין. אולי הוא אפילו יהיה נוח ומתאים, ומשמש כשכבה נוחה בין האדם למזרן. מי יודע.

ועם זאת, מלכתחילה, אפשר לשמור על מזרון נקי. בין אם זה אומר לפקוח עין על ארוחות בוקר במיטה, או אפילו ארוחות לילה, ובין אם זה אומר לבדוק מה מצבם של בעלי החיים המטפסים על המזרון. תשומת לב שכזו יכולה לעזור למשתמשים במזרון, לשמור על איכות חייו, ועל מידת הלכלוך שהוא נחשף אליה. כך או כך, ניתן פשוט לחיות את החיים, לנקות את המזרון כשמתבקש, ואף להחליף אותו אם רוצים "לשדרג", כמו גם להשתמש בכלי עזר כמו מגני מזרון.