מזרון

מזרונים, מיטה זוגית

מתי יודעים שהגיע הרגע להחליף מזרון? האם יש סימנים מזהים כדי לדעת שישנם רגעים שבהם הגיע הזמן לשקול את החלפתו של מזרון? והאם זה אומר שנכון יהיה להתחדש במזרון חדש?

איך יודעים שהגיע הרגע לשקול החלפתו של מזרון?

ובכן, אחד הסימנים הברורים לשקילה מחדש את כדאיותו של מזרון נתון הוא באם המזרון שוקע. שכן באם הוא שוקע, זה אומר שהוא כבר לא מחזיק את עצמו. מזרון שעשוי מחומרים שיכולים להתרכך כמו צמר, כותנה, סיבי עץ, ספוג וכיוצא בזה – יכול לאבד את צורתו עם הזמן ובכך לאפשר את השקעים והבליטות. התוצאה הסופית של הדבר היא שהמזרון פשוט לא יתמוך את המשקל של עצמו כמו גם לא את צורת הגוף שישן עליו. כך שאם אנחנו חושבים על ישיבה כסא, ומניחים שהכיסא יכול לאפשר מנוחה נעימה לאורך זמן כיוון שיש לו צורה אחידה, ארגונומית ותומכת – ואז מדמיינים שיש שקעים ובליטות בכיסא, אפשר להבין מדוע זה יכול לעודד אותנו לקום ולעזוב את הכסא כדי למצוא כסא יותר הולם ומתאים לתמיכה בגוף.

האם שקעים של מזרון משמעם שהגיע הזמן להחליפו?

לא בהכרח, בייחוד אם הם עדינים. זאת כיוון שאנחנו לא רוצים להגיד שישנם חוקים להחלפת מזרון. זה מאוד תלוי הקריאה הפנימית. השקיעה של המזרון כמו יכולה לבשר שהגיע הזמן לעשות זאת, כשיקוף או סימן חיצוני לכדי ידיעה פנימית שאומרת שזה הזמן להתעסק בזה ולתת לזה דרור. באם המזרון מאבד מצורתו, וזה מזרון שישנים עליו מדי לילה, זו יכולה להיות הצדקה של שקילה מחדש את הצבתו בחדר השינה.

מה המשמעות של שקעים על גבי מזרון?

ובכן, המזרון אמור לתמוך בגוף. ואם הגוף נשאר על מזרון שיש בו שקעים לאורך זמן, אפשר שהוא יתאמץ בלילה כדי למצוא תנוחה נוחה ואז השינה לא תהיה נעימה ואפילו משאירה חותם של כאב או שרירים תפוסים. כך שאם מישהו מתעורר בבוקר עם כאב בגוף או עם תחושה שהוא לא ישן מספיק והוא רואה שיש לו שקעים במזרון ייתכן שיש קשר, אם כי זו לא בהכרח הסיבה. אפשר לנסות לישון על מזרון של חברים או של בית מלון כדי לראות אם יש הבדל.