מזרונים – מהו טווח השימוש ומתי ישנה המלצה להחליפם?

מזרונים, מיטה זוגית

מזרונים טובים, יכולים להתאים כמו נעליים טובות, או כובע מתאים. שכן, מדובר בחפצים שפשוט מתאימים לגוף, מחמיאים לו ומענגים בנוחיותם. מזרונים טובים יכולים "להרגיש טוב", עוד מרגע השימוש הראשון בהם, ועם זאת – אפשר שככל שיעבור הזמן, הם אפילו יהיו יותר ויותר נוחים. הסיבה לכך, היא שמזרונים טובים יכולים להתרכך עם הזמן, ולהתאים למידות הגוף, בצורה נוחה אף יותר, עם השימוש. כך שבתחילה, אפשר שתהיה מעין תקופת הסתגלות, שלאחריה ההתאמה בין האדם למזרונו, תהא אף שלמה יותר, או זה לפחות הרעיון.

כמה זמן מזרונים יכולים להחזיק?

התשובה הפשוטה היא, כי מזרונים יכולים להחזיק לאורך זמן רב. אין באמת טווח כללי, אלא כל מקרה לגופו. בעקרון, כל מזרון יכול להחזיק לכדי כמה אלפי ימי שינה. והדבר תלוי בסוג המזרן, בחומרים שנעשו בהם שימוש, ובזמן השהייה הכללי שהצטבר בשימוש במזרן.

עקרון אצבע יכול להיות, שניתן להחליף מזרונים כל 10 שנים. יש כאלה שיגידו גם 6, 7 ואף 8.

מהן הסיבות לכבודן יהיה זה הולם להחליף מזרונים?

ישנן סיבות רלוונטיות או מתאימות דיו כדי להחליף מזרן ולשדרג את חווית השינה. באם מזרונים מסוימים חווים את אחד מהתנאים הבאים, אפשר שזו תהא סיבה מתאימה דיו כדי לשקול את החלפתם ואף שדרוגם.

  • המזרונים בני 7-10 שנים.
  • המזרונים מלאי אבק או לכלוך.
  • המזרונים ספוגים, לחים, רטובים, וכיוצא בזה.
  • המזרונים מציגים בלאי ניכר.
  • המזרונים מאפשרים איכות שינה נמוכה מן האפשר או המתאפשר בסוגי מזרונים אחרים.
  • אפשר לישון טוב יותר על מזרונים אחר מאשר על הנוכחי.

ועם זאת, כאשר מדובר במזרונים מטופחים ומתוחזקים היטב – אפשר שאיכות החיים שלהם תישמר גם לטווח של שנים מרובות, בעיקר אם מדובר במזרונים שנועדו לטווח הארוך, וכיוצא בזה.

ועם זאת, ישנם מקרים, שבהם גם אם הייתה תחזוקה נהדרת הכוללת הן ניקוי המזרן, שטיפת המצעים, שימוש במגן מזרן ובאופן כללי תחזוקת מזרונים הולמת להפליא – אפשר שתאי עור מתאים יצטברו להם באופן טבעי, כמו גם אלמנטים אחרים, ועל כן יהיה זה נכון לשחרר את המזרונים לדרכם ולבדוק מה עוד יש לעולם להציע.