מזרן

מזרונים, מיטה זוגית

גם אם מזרן לא אמור להתקלקל אחרי מספר מדויק או מוגדר של שנים, אפשר שיהיה טווח מסוים להחלפת מזרן. יש שיגידו שמדובר על טווח של 7-10 שנים, ועם זאת, כל מקרה לגופו. ישנם סימנים מסוימים כדי לזהות, מתי הגיע זמנו של מזרן כזה או אחר, לסיים ולהשלים את תפקידו בכבוד. אחריות נתונה על מזרן יכולה להיות עשר שנים. לעתים אפילו יותר מזה, לעתים לכל החיים, לפי תנאי ההסכם. מזרן יכול להחזיק זמן רב, וזה גם תלוי במידת היחס שקיבל. באם תוחזק נכונה וכראוי, הרי שביכולתו לנצח את הסטטיסטיקה.

כמה זמן מזרן קפיצים יכול להחזיק?

מזרן קפיצים (innerspring) כמו הרבה מזרנים, יכול להחזיק מספר שנים. מזרן שכזה יכול להיות מורכב מליבה של קפיצי מתכת, ויכול להגיע במערך בו אין שכבות על גבי שכבות של ריפוד נעים ונוח כמו שכבות של "ספוג זוכר", ושלל סוגים אחרים של ריפוד תומך. אם כי, אפשר שיהיו דגמים רלוונטיים בהם יהיה שילוב של הנ"ל. תפקידם של הקפיצים הוא לספק את התמיכה למבנה ולצורה, שכן הם כמו מפעילים, בהבנה שלנו – מעין משקל נגד, או קונטרה למי ששוכב עליהם. בעוד שתפקידם של שכבות הריפוד (כולל אלו שמחוץ למזרון, כמו הסדין והכרית, ושלל האלמנטים), לספק את אלמנטי הנוחות.

מזרן קפיצים יכול להתחיל ולסיים את תפקידו עם השנים, כאשר הקפיצים מתחילים "להתרכך", או לאבד מצורתם או ממידת "הקפיציות" שלהם לכאורה, בייחוד נכון הדבר באם הם תמכו במשקל משמעותי לאורך השנים. כך שאפשר שיהיה עניין להחליף אותם כל שבע או שמונה שנים, ועל כן גם את המזרן עצמו. אלא אם כן בוחרים להחליף רק את המערכת הקפיצית שבו.

כמה זמן מזרן של "ספוג זיכרון" יכול להחזיק?

מדובר הרי על מזרן שאמור להיות נוח ודחוס עד מאוד, שאמור להתאים את צורתו לחום וצורת גוף זה ששוכב בו. הדבר אמור להתרחש תוך כמה דקות, ולהתאפס ברגע שהאדם קם מהמזרן. אורך החיים של ספוג זיכרון כזה אמור להיות מושפע מסוג הספוג, ועם זאת רמה גבוהה של כזה, יכולה להספיק לכדי עשר שנים.