מזרנים

מזרונים, מיטה זוגית

איך לדעת אם הגיע הזמן להחליף את המזרנים בבית שלך? האם יש אינדיקציות לדבר? האם משהו באיכות השינה יכול להיתמך על ידי מזרנים חדשים ואיכותיים? בכתבה זו נספק מספר סימנים שיכולים להוות אינדיקציה לכך שיהיה נכון לבדוק מה עוד יש לעולם המזרנים להציע לך.

מתי צריך להחליף מזרנים?

ראשית כל, באם המזרנים שלך נמצאים באמתחתך יותר משמונה שנים, אפשר שזה בטווח החלפת המזרנים. במקרים מסוימים, אנשים לא בדיוק זוכרים מתי הם קנו את המזרן האחרון שלהם. אפשר להיכנס לזה כמו חוש-חש הבלש ולנסות לאתר חשבוניות, או אירועים משמעותיים. ואפשר פשוט לבדוק אם נעים עם המזרן הנוכחי ואם יש משהו שרוצים לקבל בו שיפור. כשקונים מזרנים, אפשר לכתוב את תאריך הרכישה על תגית מסוימת שהם מחזיקים, אם בכלל. ועל כן אפשר להתעדכן בשלב מסוים לגבי הזמן שעבר מאז תחילת הדרך.

באופן עקרוני, יש שיגידו שהטווח להחלפת מזרונים נמצא בין שבע לעשר שנים. ועם זאת, ישנם מזרנים שמגיעים עם תגית אחריות לכדי 20 שנה ויותר מזה. ועל כן, באם סומכים על האחריות שהיא תדאג לאיכות גבוהה למזרן לשנים ארוכות, אפשר לבדוק מה בדיוק היא מכסה. האם אפשר להחליף או לתקן את המזרן בכל מצב, או רק כאשר ישנן נסיבות ספציפיות הכלולות בחוזה? באם ישנן נסיבות שלא כלולות באחריות, אפשר לקחת אחריות ופשוט להחליף את המזרן גם מבלי להפעיל אותה.

מה הקשר בין מזרנים לאיכות שינה?

כאשר ישנה איכות לשינה, אפשר שהיקיצה בבוקר תהיינה בתחושה של אנרגיה רעננה. על כן, שינה טובה היא חשובה. ואפשר שמזרניםישפיעו מאוד על איכות השינה. זאת באם הגוף עושה מאמץ יתר למצוא תנוחות נוחות  עבור עצמו, ולא בדיוק מוצא, כי משהו במזרנים פשוט לא תומך את הגוף לדבר הזה. אולי המזרן שקע, אולי יש בליטות, אולי משהו בזוויות לא אופטימלי, וכיוצא בזה. על כן, העצה במקרה שכזה תהא, פשוט להחליף את המזרנים כך שהם ייתמכו באיכות שינה נאה.

ייתכן שישנן סיבות אחרות לאיכות השינה מלבד המזרנים, אלא שזו בלבד אופציה שאפשר להרהר ולשקול.